Замовляємо печатку або штамп: на що звернути увагу?

Замовляємо печатку або штамп: на що звернути увагу?

Якщо поставити запитання, без якого атрибута фірма не зможе нормально функціонувати і навіть просто підписати договори, то кожен з упевненістю скаже – печатка. І буде абсолютно правий, адже саме печатки та штампи для підприємства підтверджують юридичну силу організації. Саме тому при замовленні необхідно враховувати важливі фактори, які зможуть вплинути на рівень якості, безпеки та зручності даних виробів.

  • Фірма-виробник. Обов’язковою умовою для отримання якісної печатки буде наявність у виробника дозвільного сертифіката на дану діяльність. Віддавати перевагу краще всього перевіреним компаніям. Опитайте друзів і знайомих – вам обов’язково порадять дослідну фірму.
  • Матеріал. Найпоширенішими матеріалами для виготовлення печаток і штампів вважаються гума і фотополімер. Найчастіше для виробництва використовується полімер, так як він має низьку вартість. Однак якщо печатка виготовляється, наприклад, для нотаріуса, або в постанові Кабінету міністрів вказується що печатка повинна бути виготовлена на гумі, тоді без сумніву потрібно вибирати гумове кліше.
  • Технолоія нанесення. Розрізняють два види нанесення: Лазерне і Фотополімерне. Перший вид використовується при нанесенні зображення на гумову основу і відрізняється стійкістю до спиртових фарб, а також використовується державним структурами для виготовлення офіційних печаток. Другий для полімеру – термін служби таких кліше набагато меньше.
  • Оснастка. Буває автоматичною і ручною. Перший вид оснащений вбудованими штемпельними подушками, що дозволяє без зайвого клопоту проставити печатку на великій кількості документів. Але досить часто подушки занадто насичені фарбою, що негативно позначається на якості відбитка. Ручна оснастка є найпоширенішою, так як відрізняється довговічністю, має безліч варіантів виконання.
  • Документи. Стандартним набором документів для замовлення печатки і штампу для підприємця буде: копія свідоцтва про державну реєстрацію та копія свідоцтва ІПН. При створенні відбитка для ТОВ до цього списку необхідно докласти лист-доручення керівника.